Pihlan talon hillo …

» Posted on Jul 6, 2012 in Uudis | Comments Off on Pihlan talon hillo …

P

ihlan  maalaistalon löytyy myös Eestin Tasavallan PRESITENTIN piknikkorista.

Kliki ja vaata pilti suuremalt

Hiidenmaan tunnetuin hillon keittäjä Anu-Maie Jõgi toivoo, että hänen hillonsa olisi myynnissä myös ulkomailla.

URMAS LAURI

Autor: Hiiu Nädal

Pihla talu perenaise Anu-Maie Jõgi omapäraseid ja hõrgutavaid moose saab osta vaid peenematest ja suurematest kauplustest. Kes tahab Hiiumaal porgandimoosi meki suhu saada, peab Pihla talu perenaisele külla minema, sest Hiiu poodides Pihla talu moose müügil pole. Praegu sihib perenaine juba rajataguseid turge. Tema pilk on suunatud Rootsi, Saksamaa ja Soome poole.

Porgandi-apelsinimoos oli ühe välisvisiidi aegu presidendi piknikukorvis, kinnitab Pihla talu perenaine Anu-Maie Jõgi. “Nii oli Eesti Naises kirjas,” viitab perenaine infoallikale. “Minult ta (president – U. L.) ei võtnud, eks ta sai siis Stockmannist, kaubamajast või kust ta selle kätte sai.”

Tähelend algas Olustverest

Anu-Maie Jõgi mooside tähelend algas viis aastat tagasi, kui Pihla talu porgandimoos tunnistati esimesel Olustvere moosimessil peaauhinna vääriliseks. “Siin see on – porgandimoos sidruniga,” leiab moosimeister võidu toonud moosi teiste hulgast vaevata üles.

“Siis vaatasin, et oh, see polegi nii vilets asi, kõik ainult kiitsid,” räägib perenaine. “Mõtlesin, et võiks seda siis teha küll ja poodidesse pakkuda.”

Siis aga algaski Kolgata tee. Suured poeketid väitsid, et Pihla talu ei jõua nii palju teha, kui nemad vajavad, ja kaubast ei tulnud midagi välja. Stockmann ja Tallinna Kaubamaja ütlesid aga, et võivad kohe võtta, kuid Anu-Maie peab igal hommikul käima ja kontrollima ning vajadusel oma moosiriiuli täitma. Hiiumaalt polnud seda kuidagi võimalik teha ning Tallinnas polnud Anu-Maiel ka ühtegi tuttavat, kes seda teinud oleks. Nii jäigi kõik esialgu sinnapaika.

Toona oli Anu-Maie Jõgi veendunud, et Hiiumaalt ei saagi moosiäri ajada.